Dobrze wypadły na Festiwalu Piłki Ręcznej w Giżycku

W dniach 22-27 sierpnia zawodniczki UKS Jaćwingowie Gołdap wzięły udział w XVIII Mazurskim Festiwalu Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców w Giżycku. W turnieju brało udział ponad 400 zawodników z różnych polskich klubów.

Nasz klub reprezentowały dwa zespoły.

Starsze dziewczyny, które grały między innymi z młodzieżowymi reprezentantkami Polski zajęły IV miejsce. Przede wszystkim na uznanie zasługuje ostatni mecz w turnieju, w którym Nasze szczypiornistki pokonały starszy i o wiele bardziej doświadczony zespół z Włocławka.

Natomiast dla młodszych zawodniczek z rocznika 2010/11 był to pierwszy tak poważny turniej. Niestety nasze dziewczynki przegrały walkę̨ o brązowy medal JEDNĄ bramką i w ostatecznej klasyfikacji uplasowały się̨ tuż za podium. Zespół z Gołdapi był najmłodszą drużyną̨ w tej kategorii wiekowej.

Otrzymaliśmy dwie nagrody indywidualne. W najlepszej siódemce w swoich kategorii znalazły się: Aleksandra Cybulska i Dominika Żukowska.

Trenerami naszych drużyn są: Andrzej Sztuk, Mateusz Sztuk, Filip Czajkowski i Paweł Anikiel.

Wyjazd współfinansowany był z środków Gminy Gołdap i Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Gołdap na rok 2021